Najlepsze muzea w Hiszpanii do odwiedzenia podczas następnych wakacjiNie jest tajemnicą, że Hiszpania jest domem dla jednych z najbardziej niesamowitych dzieł sztuki na świecie. Kraj ten jest domem dla tak wielu różnych dzieł sztuki, od obrazów i rzeźb po katedry i zabytkowe budynki. I z tak dużą ilością niesamowitej kultury, nic dziwnego, że w Hiszpanii jest również tak wiele muzeów. Jeśli planujesz podróż do Hiszpanii lub po prostu jesteś zainteresowany poznaniem hiszpańskiej kultury, oto kilka najlepszych muzeów w Hiszpanii, które możesz odwiedzić podczas następnych wakacji.

Muzeum Prado

Muzeum Prado znajduje się w Madrycie i jest jednym z najbardziej znanych muzeów w Hiszpanii. Mieści dużą kolekcję sztuki europejskiej od XIII do XX wieku, w tym główne dzieła Boscha, Velázqueza, Goi i Hieronima. Prado jest jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów w Hiszpanii i najczęściej odwiedzanym muzeum sztuki na świecie. Jego kolekcja jest tak ogromna, że obejrzenie każdego dzieła zajęłoby miesiąc - dlatego też istnieje możliwość odbycia wirtualnej wycieczki. Prado jest jednym z najlepszych muzeów w Hiszpanii i obowiązkowym punktem zwiedzania podczas pobytu w Madrycie.

Wstęp: €16 ogólne; €9 ulgowe

Muzeum Sztuki Współczesnej

Muzeum Sztuki Współczesnej jest jednym z bardziej wyjątkowych muzeów w Hiszpanii. Zlokalizowane w Barcelonie muzeum jest domem dla dużej kolekcji dzieł sztuki od artystów z całego świata, w tym rzeźb, obrazów, kolaży i wideo. Muzeum organizuje również wystawy rotacyjne, więc zawsze można tam zobaczyć nową sztukę. Architektura muzeum jest również warta odwiedzenia - została zaprojektowana przez słynnego architekta, Franka Gehry'ego.

Wstęp: 16 euro - ogólny; 9 euro - ulgowy

Muzeum Nacional Centro de Arte Reina Sofia

Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia jest narodowym muzeum sztuki hiszpańskiej. Znajduje się w Madrycie, muzeum zostało zbudowane w 1901 roku i mieści jedną z najważniejszych kolekcji sztuki z XX i XXI wieku na świecie. Powszechnie uważa się, że muzeum posiada najlepszą kolekcję dzieł Picassa, jak również dzieł Daliego, Miró i innych. Muzeum organizuje również wystawy czasowe, na których prezentowane są prace innych artystów. Wstęp: 16 euro dla wszystkich; 9 euro dla osób niepełnosprawnych.