Jak kupić Bitcoin: Ostateczny przewodnik po kryptowalucieŚwiat kryptowalut nadal rozwija się w zadziwiającym tempie. Według stanu na listopad 2018 roku istnieje ponad 2000 unikalnych tokenów cyfrowych, które użytkownicy mogą kupować i sprzedawać. Wiele z tych tokenów opiera się na technologii blockchain po raz pierwszy wprowadzonej wraz z Bitcoinem w 2009 roku. Jeśli byłeś ciekawy, jak kupić Bitcoin lub inny rodzaj kryptowaluty, ten przewodnik wprowadzi Cię w świat tokenów cyfrowych opartych na blockchainie. Odpowiemy na typowe pytania, takie jak Czym jest Bitcoin? Co to jest kryptowaluta? i Jak kupić Bitcoin? Dowiesz się również o różnych sposobach inwestowania w kryptowaluty i które mogą być dla Ciebie odpowiednie.

Czym jest Bitcoin?

Pierwszą rzeczą, o której powinieneś wiedzieć ucząc się jak kupić bitcoin jest to, czym on właściwie jest. Najbardziej podstawową definicją Bitcoina jest to, że jest to waluta cyfrowa. Dokładniej, Bitcoin jest rodzajem zdecentralizowanej waluty cyfrowej, która jest używana do inwestycji i handlu. W przeciwieństwie do innych walut, nie jest kontrolowany przez żaden centralny rząd lub bank. Jest również znany jako "kryptowaluta", rodzaj cyfrowego tokena, który może być używany do wymiany towarów i usług.

Jak kupić Bitcoina (i czy warto)?

Bitcoin może być wymieniany na towary i usługi w taki sam sposób jak konwencjonalne waluty. Ale może być również używany jako inwestycja. Jako takie, cena Bitcoin może być niezwykle zmienna. Dlatego najlepszym sposobem na zakup Bitcoina jest zainwestowanie małej kwoty, na której stratę możesz sobie pozwolić (zalecamy 100$).

W ten sposób, jeśli inwestycja się nie zwróci, strata nie będzie tak druzgocąca. Najczęstszym sposobem zakupu Bitcoina przez inwestorów są giełdy kryptowalut. Giełdy to strony internetowe, które pozwalają użytkownikom kupować i sprzedawać kryptowaluty za ich lokalną walutę. Portfele, które przechowują kryptowaluty takie jak Bitcoin, są również powszechne w świecie kryptowalut. Wszystkie giełdy i portfele mają różne poziomy bezpieczeństwa. Dlatego decydując o tym, jak kupić Bitcoin, powinieneś najpierw zdecydować o rodzaju wymiany lub portfela, z którego chcesz skorzystać, a następnie przeczytać recenzje, aby określić poziom bezpieczeństwa.