Zakup mieszkania – centrum czy przedmieścia?Zanim zdecydujesz się na zakup mieszkania, powinieneś przejść przez wiele poważnych rozważań. Pomyśl o przestrzeniach, które są dla Ciebie możliwe do wybrania. Czy będziesz korzystał z mieszkania jak najdłużej, czy planujesz w nim mieszkać tylko przez kilka najbliższych lat? Nie wolno nam zapominać, że jednym z najważniejszych aspektów jest oczywiście kwota pieniędzy, jaką możemy na to przeznaczyć. Ponadto najważniejszym kryterium jest lokalizacja. To określi, czy mieszkanie jest naprawdę warte zakupu. Wszystko zależy od tego, jak chcesz spędzać wolny czas, gdzie pracujesz lub gdzie uczą się Twoje dzieci, jeśli je masz. Na rynku jest wiele ofert sprzedaży i każda oferuje coś innego.

Mieszkanie na przedmieściach

Nie każdy lubi mieszkać w zgiełku, jak w przypadku wyboru centrum miasta. Dla niektórych najważniejsza jest cisza i spokój. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na ucieczkę na obrzeża miasta lub nawet pod nie. Takie inwestycje oferuje deweloper Dozbud. W większości przypadków jest to pierwszy wybór rodzin z dziećmi. Tereny zielone, spokój i przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo są z pewnością bardzo atrakcyjne. Jest tu jednak jeden problem, a mianowicie komunikacja, która może przesądzić o tym, czy ktoś rzeczywiście zdecyduje się na to miejsce. Jazda kilka godzin dziennie to ogromna strata czasu i nie każdy może sobie na to pozwolić, dlatego warto się zastanowić, czy naprawdę warto.

Mieszkanie w centrum miasta

Eksperci prowadzą wiele statystyk dotyczących tego, która z opcji faktycznie działa dla kogo. Wiemy, że wszystkie miejsca mają swoje dobre i złe strony. W szczególności centrum miasta oferuje doskonałe możliwości. Prowadzi to jednak do ciągłego hałasu, harmideru, wielu ludzi wokół. Dotyczy to zwłaszcza dużych miast. Trzeba to wziąć pod uwagę np. w apartamencie w Warszawie, bo podobno stolica nigdy nie śpi. Dobrą rzeczą jest to, że naprawdę można się do tego przyzwyczaić i dla niektórych nie stanowi to żadnego problemu, wręcz przeciwnie. Na osiedlenie się w centrum miasta decydują się głównie ludzie młodzi, single i studenci, dla których ważne są możliwości wokół nich. Komunikacja to zdecydowanie coś, co przyciąga wielu zainteresowanych. Ponadto wszystkie usługi są na wyciągnięcie ręki.

Opłacalność

Rzeczą, o której nie można zapomnieć, bo najczęściej stanowi kwestię decydującą, jest oczywiście cena. Tutaj naprawdę widać dużą różnicę. Mieszkania w centrum miasta są naprawdę drogie i zazwyczaj ich powierzchnia nie jest zadowalająca w stosunku do ceny. Na przedmieściach zazwyczaj jest dużo taniej, często można tam kupić dom w cenie mieszkania w centrum miasta. W praktyce jednak należy wziąć pod uwagę codzienne dojazdy, do których większość ludzi musi się przygotować. To jedna z najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu, dlatego należy ją dobrze przemyśleć.