7 sposobów na zwiedzanie Wielkiego KanionuObecnie Wielki Kanion odwiedza co roku ponad 5 milionów osób. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych cudów natury na świecie, i nie bez powodu. Ten ogromny kanion jest pełen zapierających dech w piersiach czerwonych skał i widoków, które wydają się ciągnąć w nieskończoność. Wielki Kanion to cud natury niespotykany w żadnym innym miejscu na ziemi, nic więc dziwnego, że wiele osób chce go zobaczyć na własne oczy. Na szczęście nie trzeba być poszukiwaczem przygód ani miłośnikiem pieszych wędrówek, aby zobaczyć to piękne miejsce. Istnieje wiele sposobów na zwiedzanie Wielkiego Kanionu z daleka - a niektóre z nich nie są tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Oto 7 sposobów na zwiedzanie Wielkiego Kanionu bez wyciskania z siebie potu:

Turystyka piesza i kemping

Wędrówki piesze to jeden z najlepszych sposobów na zwiedzanie Wielkiego Kanionu. Jest to również jedna z najbardziej satysfakcjonujących aktywności, ponieważ pozwala odkryć tę stronę Wielkiego Kanionu, którą niewiele osób widzi. Istnieje wiele szlaków turystycznych, które prowadzą do zapierających dech w piersiach widoków kanionu. Jeśli szukasz wyzwań, wędrówka od krawędzi do krawędzi jest trudnym, ale satysfakcjonującym szlakiem, który prowadzi przez cały Kanion. Wędrówka ta ma długość 18 mil i jest zalecana tylko dla doświadczonych turystów. Jeśli nie masz czasu na wielodniowe wędrówki, rozważ jednodniową wycieczkę, aby poznać Wielki Kanion z innej perspektywy.

Wycieczki piesze

Jeśli piesze wycieczki nie są dla Ciebie, to rozważ możliwość wzięcia udziału w pieszej wycieczce. Istnieje wiele pieszych wycieczek, które prowadzą dookoła Południowej Grani Wielkiego Kanionu. Wycieczki te często zawierają przystanki przy niektórych z najbardziej popularnych zabytków Wielkiego Kanionu, takich jak Mather Point czy Desert View. To, co wyróżnia te piesze wycieczki, to fakt, że możesz uczyć się o Wielkim Kanionie od ludzi, którzy spędzili całe życie na badaniu tego obszaru. W końcu, czy jest lepszy sposób na zwiedzanie Wielkiego Kanionu niż uczenie się o nim od ludzi, którzy widzą go na co dzień?

Wycieczki łodzią

Dla osób, które nie mają czasu na wędrówkę na dno Wielkiego Kanionu, świetną alternatywą jest wycieczka łodzią po rzece. Istnieje wiele firm oferujących wycieczki w górę rzeki Kolorado do Wielkiego Kanionu. Niektóre łodzie płyną aż na dno Kanionu, inne zaś tylko do poziomu rzeki w Kanionie. Niektóre łodzie mają nawet przeszklone dno, dzięki czemu można spojrzeć w dół na wodę i zobaczyć wszystkie ryby i zwierzęta wodne znajdujące się po drodze. Jeśli obawiasz się upału podczas typowej jednodniowej wycieczki, pamiętaj, że Obrzeże Południowe znajduje się na znacznie większej wysokości niż sama rzeka. Oznacza to, że temperatura na rzece jest często znacznie niższa niż na Obrzeżu Południowym.

Wycieczki helikopterem

Jeśli chcesz zobaczyć Wielki Kanion z góry, rozważ skorzystanie z wycieczki helikopterem. Wycieczki helikopterem po Wielkim Kanionie są niezwykle popularne, a widoki, które oferują naprawdę zapierają dech w piersiach. Wycieczki często przelatują nad różnymi częściami kanionu, w tym nad rzeką Kolorado i zachodnią krawędzią. Istnieje wiele firm oferujących wycieczki helikopterem do Wielkiego Kanionu. Niektóre z nich oferują wycieczki z przewodnikiem, podczas których przelatuje się nad kanionem, a następnie ląduje na jego dnie. Inne wycieczki lecą na dno kanionu i stamtąd można zwiedzać kanion.

Wycieczki autobusowe

Jeśli chcesz zwiedzić Wielki Kanion w wygodnym autobusie turystycznym, rozważ wycieczkę autobusową. Wycieczki autobusowe do Wielkiego Kanionu to świetny sposób, aby zobaczyć kanion od strony Południowej Grani. Wycieczki te często obejmują przystanki przy najbardziej popularnych punktach orientacyjnych kanionu, takich jak Desert View Tower i Bright Angel Trailhead. Jeśli wybierzesz się na wycieczkę z przewodnikiem, zazwyczaj będziesz mieć przewodnika, który wyjaśni Ci wszystko podczas wycieczki. Takie wycieczki są idealne dla rodzin z dziećmi oraz osób, które chcą się po prostu zrelaksować i podziwiać widoki.

Stacje widokowe

Podczas gdy piesze wycieczki lub rejs łodzią zaprowadzą Cię na samo dno Wielkiego Kanionu, stacja widokowa nie. Jednak stacja widokowa oferuje unikalny punkt widokowy na Wielki Kanion. Na South Rim znajduje się kilka stacji widokowych, które oferują wspaniałe widoki na Wielki Kanion. Wiele z tych stacji widokowych znajduje się po wschodniej stronie Południowej Grani, co oznacza, że można z nich podziwiać zachód słońca nad kanionem. A ponieważ zachód słońca to najlepszy czas, by zobaczyć, jak czerwone skały kanionu świecą, stacja widokowa jest świetnym sposobem na poznanie Wielkiego Kanionu.

Gwiaździste widoki

Jeśli chcesz poznać Wielki Kanion z innej perspektywy, rozważ możliwość podziwiania gwiazd w Wielkim Kanionie. Jednym z najlepszych sposobów na poznanie piękna Wielkiego Kanionu nocą jest obserwacja gwiazd w Wielkim Kanionie. Istnieje wiele wycieczek, które zabierają Cię do Wielkiego Kanionu nocą, abyś mógł zobaczyć gwiazdy i kanion w całej ich okazałości. Wycieczki te często zatrzymują się w różnych stacjach widokowych na Południowym Obrzeżu, gdzie można spojrzeć przez teleskopy i poznać gwiazdy na nocnym niebie. Jeśli wybierzesz się na wycieczkę z przewodnikiem, możesz także dowiedzieć się czegoś o gwiazdozbiorach, planetach i innych cudach niebieskich, które tam się znajdują.

Wielki Kanion jest jednym z najbardziej niesamowitych miejsc na ziemi i zdecydowanie warto go odwiedzić. Trzeba jednak pamiętać, że kanion jest miejscem delikatnym. Oznacza to, że aby naprawdę doświadczyć Wielkiego Kanionu, nie należy próbować oglądać go pod każdym możliwym kątem. Zamiast tego należy wybrać jeden sposób zwiedzania Wielkiego Kanionu, a następnie naprawdę go doświadczyć.